CD8069504425402 Intel Xeon Gold 6250 processor featuring 3.9GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency performance in enterprise and data center workloads.
CD8069504425402 Intel Xeon Gold 6250 processor featuring 3.9GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency performance in enterprise and data center workloads.
$2,645.00 Original price was: $2,645.00.$2,640.00Current price is: $2,640.00.
CD8069504425402 Intel Xeon Gold 6250 processor featuring 3.9GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency performance in enterprise and data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8069504425402 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6250 |
| Base Clock Speed | 3.9GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8069504425402 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response