CD8069504448600 Intel Xeon Gold 6240R processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 24 cores, engineered for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
CD8069504448600 Intel Xeon Gold 6240R processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 24 cores, engineered for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
$353.00 Original price was: $353.00.$348.00Current price is: $348.00.
CD8069504448600 Intel Xeon Gold 6240R processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 24 cores, engineered for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8069504448600 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6240R |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 24-Core |
| Threads | 48 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8069504448600 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response