CD8069504449401 Intel Xeon Gold 6248R processor featuring 3.0GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and demanding data center workloads.
CD8069504449401 Intel Xeon Gold 6248R processor featuring 3.0GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and demanding data center workloads.
$863.00 Original price was: $863.00.$858.00Current price is: $858.00.
CD8069504449401 Intel Xeon Gold 6248R processor featuring 3.0GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and demanding data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8069504449401 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6248R |
| Base Clock Speed | 3.0GHz |
| Cores | 24-Core |
| Threads | 48 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8069504449401 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response