CM8066002041100 Intel Xeon E5-2637V4 processor featuring a 3.5GHz base clock speed and 4 cores, ideal for high-frequency performance, workstations, and demanding professional workloads.
CM8066002041100 Intel Xeon E5-2637V4 processor featuring a 3.5GHz base clock speed and 4 cores, ideal for high-frequency performance, workstations, and demanding professional workloads.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
CM8066002041100 Intel Xeon E5-2637V4 processor featuring a 3.5GHz base clock speed and 4 cores, ideal for high-frequency performance, workstations, and demanding professional workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CM8066002041100 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 2637V4 |
| Base Clock Speed | 3.5GHz |
| Cores | 4-Core |
| Threads | 8 Threads |
| Socket | LGA 2011-3 |
| Product Line | Xeon E5 v4 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CM8066002041100 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response