HFS1T9G32MED-3410A Hynix 1.92TB enterprise SSD with MLC NAND technology and SATA 6Gb/s interface designed for reliable performance and efficient data storage in enterprise environments.
HFS1T9G32MED-3410A Hynix 1.92TB enterprise SSD with MLC NAND technology and SATA 6Gb/s interface designed for reliable performance and efficient data storage in enterprise environments.
$205.00 Original price was: $205.00.$200.00Current price is: $200.00.
HFS1T9G32MED-3410A Hynix 1.92TB enterprise SSD with MLC NAND technology and SATA 6Gb/s interface designed for reliable performance and efficient data storage in enterprise environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | HFS1T9G32MED-3410A |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| NAND Type | MLC |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Product Line | Enterprise |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | HFS1T9G32MED-3410A |
| Manufacturer | Hynix |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response
Automated page speed optimizations for fast site performance