N3048ET-ON Dell Networking 48-Port Layer 2/3 managed rack-mountable network switch from the PowerSwitch N3000 Series, designed for reliable enterprise LAN deployments.
N3048ET-ON Dell Networking 48-Port Layer 2/3 managed rack-mountable network switch from the PowerSwitch N3000 Series, designed for reliable enterprise LAN deployments.
$408.65 Original price was: $408.65.$403.65Current price is: $403.65.
N3048ET-ON Dell Networking 48-Port Layer 2/3 managed rack-mountable network switch from the PowerSwitch N3000 Series, designed for reliable enterprise LAN deployments.
| Weight | 8 lbs |
|---|
| Product Model | N3048ET-ON |
| Product Line | PowerSwitch |
| Product Series | PowerSwitch N3000 Series |
| Device Type | Network Switch |
| Management | Managed |
| Layer | Layer 2/3 |
| Number of Ports | 48-Ports |
| Form Factor | Rack-Mountable |
| Operating Temperature | 0 to 45°C |
| Non-Operating Temperature | -40 to 70°C |
| Items Included | Switch Only |
| MPN | N3048ET-ON |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Networking Devices > Switches > LAN Switches |
| Weight | 8 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response