NDCF6 Dell 960GB 2.5-inch SAS solid state drive with 12Gb/s interface designed for high-performance enterprise storage environments.
NDCF6 Dell 960GB 2.5-inch SAS solid state drive with 12Gb/s interface designed for high-performance enterprise storage environments.
$387.00 Original price was: $387.00.$382.00Current price is: $382.00.
NDCF6 Dell 960GB 2.5-inch SAS solid state drive with 12Gb/s interface designed for high-performance enterprise storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | NDCF6 |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 12Gb/s |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | NDCF6 |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response