NP888 Dell LTO-3 SCSI LVD external tape drive with up to 800GB storage capacity, designed for reliable enterprise data backup and archival storage.
NP888 Dell LTO-3 SCSI LVD external tape drive with up to 800GB storage capacity, designed for reliable enterprise data backup and archival storage.
$635.00 Original price was: $635.00.$630.00Current price is: $630.00.
NP888 Dell LTO-3 SCSI LVD external tape drive with up to 800GB storage capacity, designed for reliable enterprise data backup and archival storage.
| Weight | 9 lbs |
|---|
| Product Model | LTO-3 |
| Device Type | External Tape Drive |
| Technology | LTO-3 |
| Interface | SCSI LVD |
| Storage Capacity | Up to 800GB |
| Form Factor | External |
| Items Included | Tape Drive Only |
| MPN | NP888 |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Tape Drive |
| Weight | 9 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response