SDT-11000-BM Sony DDS-4 SCSI LVD internal tape drive with up to 40GB storage capacity, designed for dependable data backup and archival storage in legacy systems.
SDT-11000-BM Sony DDS-4 SCSI LVD internal tape drive with up to 40GB storage capacity, designed for dependable data backup and archival storage in legacy systems.
$161.00 Original price was: $161.00.$156.00Current price is: $156.00.
SDT-11000-BM Sony DDS-4 SCSI LVD internal tape drive with up to 40GB storage capacity, designed for dependable data backup and archival storage in legacy systems.
| Weight | 9 lbs |
|---|
| Product Model | SDT-11000-BM |
| Device Type | Internal Tape Drive |
| Technology | DDS-4 |
| Interface | SCSI LVD |
| Storage Capacity | Up to 40GB |
| Form Factor | Internal |
| Items Included | Tape Drive Only |
| MPN | SDT-11000-BM |
| Manufacturer | Sony |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Tape Drive |
| Weight | 9 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response
Automated page speed optimizations for fast site performance