SR1BA Intel Xeon E5-2695V2 processor featuring a 2.4GHz base clock speed, 12 cores, and 115W TDP, designed for reliable enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
SR1BA Intel Xeon E5-2695V2 processor featuring a 2.4GHz base clock speed, 12 cores, and 115W TDP, designed for reliable enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
$77.00 Original price was: $77.00.$72.00Current price is: $72.00.
SR1BA Intel Xeon E5-2695V2 processor featuring a 2.4GHz base clock speed, 12 cores, and 115W TDP, designed for reliable enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR1BA |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 2695V2 |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 2011 |
| Product Line | Xeon E5 v2 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR1BA |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response