R2N7 Intel Xeon E5-2680V4 processor featuring a 2.40GHz base clock speed and 14 cores, designed for reliable enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
R2N7 Intel Xeon E5-2680V4 processor featuring a 2.40GHz base clock speed and 14 cores, designed for reliable enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
R2N7 Intel Xeon E5-2680V4 processor featuring a 2.40GHz base clock speed and 14 cores, designed for reliable enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR2N7 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 2680V4 |
| Base Clock Speed | 2.40GHz |
| Cores | 14-Core |
| Threads | 28 Threads |
| Socket | LGA 2011-3 |
| Product Line | Xeon E5 v4 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR2N7 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response