SR3B1 Intel Xeon Gold 6142M processor featuring 2.6GHz base clock speed and 16 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
SR3B1 Intel Xeon Gold 6142M processor featuring 2.6GHz base clock speed and 16 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
$131.00 Original price was: $131.00.$126.00Current price is: $126.00.
SR3B1 Intel Xeon Gold 6142M processor featuring 2.6GHz base clock speed and 16 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR3B1 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6142M |
| Base Clock Speed | 2.6GHz |
| Cores | 16-Core |
| Threads | 32 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR3B1 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response