SR3B4 Intel Xeon Gold 6152 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 22 cores, designed for high-performance enterprise computing and demanding multi-threaded workloads.
SR3B4 Intel Xeon Gold 6152 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 22 cores, designed for high-performance enterprise computing and demanding multi-threaded workloads.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
SR3B4 Intel Xeon Gold 6152 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 22 cores, designed for high-performance enterprise computing and demanding multi-threaded workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR3B4 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6152 |
| Base Clock Speed | 2.1GHz |
| Cores | 22-Core |
| Threads | 44 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR3B4 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response