SR3GB Intel Xeon Gold 5115 processor featuring 2.4GHz base clock speed and 10 cores designed for high-performance computing and reliable enterprise server workloads.
SR3GB Intel Xeon Gold 5115 processor featuring 2.4GHz base clock speed and 10 cores designed for high-performance computing and reliable enterprise server workloads.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
SR3GB Intel Xeon Gold 5115 processor featuring 2.4GHz base clock speed and 10 cores designed for high-performance computing and reliable enterprise server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR3GB |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 5115 |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 10-Core |
| Threads | 20 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 5100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR3GB |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | USED |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response