Intel SRF8W Xeon Gold 6230 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 20-core architecture, designed for high-performance computing, virtualization, and demanding enterprise data center workloads.
Intel SRF8W Xeon Gold 6230 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 20-core architecture, designed for high-performance computing, virtualization, and demanding enterprise data center workloads.
$85.40 Original price was: $85.40.$80.40Current price is: $80.40.
Intel SRF8W Xeon Gold 6230 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 20-core architecture, designed for high-performance computing, virtualization, and demanding enterprise data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRF8W |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Intel Xeon Gold 6200 Series |
| Clock Speed | 2.1GHz |
| Cores | 20-Core |
| Threads | 40 Threads |
| Socket Type | LGA 3647 |
| Cache | 27.5MB SmartCache |
| Architecture | 64-bit |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response