SRF98 Intel Xeon Platinum 8276M processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 28 cores, designed for high-performance enterprise workloads, virtualization, and scalable data center environments.
SRF98 Intel Xeon Platinum 8276M processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 28 cores, designed for high-performance enterprise workloads, virtualization, and scalable data center environments.
$437.00 Original price was: $437.00.$432.00Current price is: $432.00.
SRF98 Intel Xeon Platinum 8276M processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 28 cores, designed for high-performance enterprise workloads, virtualization, and scalable data center environments.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRF98 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8276M |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 28-Core |
| Threads | 56 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Scalable Processor Family |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRF98 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response