SRFBJ Intel Xeon Gold 5220 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 18 cores, optimized for reliable enterprise performance and scalable server workloads.
SRFBJ Intel Xeon Gold 5220 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 18 cores, optimized for reliable enterprise performance and scalable server workloads.
$341.00 Original price was: $341.00.$336.00Current price is: $336.00.
SRFBJ Intel Xeon Gold 5220 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 18 cores, optimized for reliable enterprise performance and scalable server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRFBJ |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 5220 |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 18-Core |
| Threads | 36 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 5200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRFBJ |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response