SRFBL Intel Xeon Silver 4210 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 10 cores, designed for reliable performance in entry-level to mid-range enterprise server workloads.
SRFBL Intel Xeon Silver 4210 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 10 cores, designed for reliable performance in entry-level to mid-range enterprise server workloads.
$74.60 Original price was: $74.60.$69.60Current price is: $69.60.
SRFBL Intel Xeon Silver 4210 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 10 cores, designed for reliable performance in entry-level to mid-range enterprise server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRFBL |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4210 |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 10-Core |
| Threads | 20 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Silver 4200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRFBL |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response