SRKH7 Intel Xeon Gold 6354 processor featuring 3.0GHz base clock speed and 18 cores designed for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
SRKH7 Intel Xeon Gold 6354 processor featuring 3.0GHz base clock speed and 18 cores designed for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
$3,249.50 Original price was: $3,249.50.$3,244.50Current price is: $3,244.50.
SRKH7 Intel Xeon Gold 6354 processor featuring 3.0GHz base clock speed and 18 cores designed for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRKH7 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6354 |
| Base Clock Speed | 3.0GHz |
| Cores | 18-Core |
| Threads | 36 Threads |
| Socket | LGA 4189 |
| Product Line | Xeon Gold 6300 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRKH7 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response