SRKHP Intel Xeon Gold 6348 processor featuring 2.6GHz base clock speed and 28 cores designed for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
SRKHP Intel Xeon Gold 6348 processor featuring 2.6GHz base clock speed and 28 cores designed for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
$2,825.00 Original price was: $2,825.00.$2,820.00Current price is: $2,820.00.
SRKHP Intel Xeon Gold 6348 processor featuring 2.6GHz base clock speed and 28 cores designed for high-performance computing and demanding enterprise server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRKHP |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6348 |
| Base Clock Speed | 2.6GHz |
| Cores | 28-Core |
| Threads | 56 Threads |
| Socket | LGA 4189 |
| Product Line | Xeon Gold 6300 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRKHP |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response