SRKXC Intel Xeon Gold 6312U processor featuring 2.4GHz base clock speed and 24 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
SRKXC Intel Xeon Gold 6312U processor featuring 2.4GHz base clock speed and 24 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
$857.00 Original price was: $857.00.$852.00Current price is: $852.00.
SRKXC Intel Xeon Gold 6312U processor featuring 2.4GHz base clock speed and 24 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRKXC |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6312U |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 24-Core |
| Threads | 48 Threads |
| Socket | LGA 4189 |
| Product Line | Xeon Gold 6300 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRKXC |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response