SRMGQ Intel Xeon Gold 6444Y processor featuring 3.6GHz base clock speed and 16 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
SRMGQ Intel Xeon Gold 6444Y processor featuring 3.6GHz base clock speed and 16 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$4,520.00 Original price was: $4,520.00.$4,515.00Current price is: $4,515.00.
SRMGQ Intel Xeon Gold 6444Y processor featuring 3.6GHz base clock speed and 16 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRMGQ |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6444Y |
| Base Clock Speed | 3.6GHz |
| Cores | 16-Core |
| Threads | 32 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Gold 6400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRMGQ |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response