SRMGV Intel Xeon Gold 6418H processor featuring 2.1GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
SRMGV Intel Xeon Gold 6418H processor featuring 2.1GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$3,155.00 Original price was: $3,155.00.$3,150.00Current price is: $3,150.00.
SRMGV Intel Xeon Gold 6418H processor featuring 2.1GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRMGV |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6418H |
| Base Clock Speed | 2.1GHz |
| Cores | 24-Core |
| Threads | 48 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Gold 6400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRMGV |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response