SRMGW Intel Xeon Gold 6448H processor featuring 2.4GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
SRMGW Intel Xeon Gold 6448H processor featuring 2.4GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$5,622.50 Original price was: $5,622.50.$5,617.50Current price is: $5,617.50.
SRMGW Intel Xeon Gold 6448H processor featuring 2.4GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRMGW |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6448H |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 32-Core |
| Threads | 64 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Gold 6400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRMGW |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response