SRN60 Intel Xeon Silver 4510 processor featuring 2.40GHz base clock speed and 12 cores designed for efficient performance in enterprise servers and scalable data center workloads.
SRN60 Intel Xeon Silver 4510 processor featuring 2.40GHz base clock speed and 12 cores designed for efficient performance in enterprise servers and scalable data center workloads.
$1,325.00 Original price was: $1,325.00.$1,320.00Current price is: $1,320.00.
SRN60 Intel Xeon Silver 4510 processor featuring 2.40GHz base clock speed and 12 cores designed for efficient performance in enterprise servers and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRN60 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4510 |
| Base Clock Speed | 2.40GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Silver 4500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRN60 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response