SRN61 Intel Xeon Silver 4509Y processor featuring 2.60GHz base clock speed and 8 cores designed for efficient performance in enterprise servers and scalable data center workloads.
SRN61 Intel Xeon Silver 4509Y processor featuring 2.60GHz base clock speed and 8 cores designed for efficient performance in enterprise servers and scalable data center workloads.
$1,481.00 Original price was: $1,481.00.$1,476.00Current price is: $1,476.00.
SRN61 Intel Xeon Silver 4509Y processor featuring 2.60GHz base clock speed and 8 cores designed for efficient performance in enterprise servers and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRN61 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4509Y |
| Base Clock Speed | 2.60GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Silver 4500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRN61 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response