SRVU6 Intel Xeon 6515P processor featuring 2.30GHz base clock speed and 16 cores designed for efficient enterprise computing and scalable data center workloads.
SRVU6 Intel Xeon 6515P processor featuring 2.30GHz base clock speed and 16 cores designed for efficient enterprise computing and scalable data center workloads.
$1,703.00 Original price was: $1,703.00.$1,698.00Current price is: $1,698.00.
SRVU6 Intel Xeon 6515P processor featuring 2.30GHz base clock speed and 16 cores designed for efficient enterprise computing and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRVU6 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon |
| Model | 6515P |
| Base Clock Speed | 2.30GHz |
| Cores | 16-Core |
| Threads | 32 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon 6500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRVU6 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response