SRVU7 Intel Xeon 6505P processor featuring a 2.20GHz base clock speed and 12 cores, designed for efficient enterprise performance and modern data center workloads.
SRVU7 Intel Xeon 6505P processor featuring a 2.20GHz base clock speed and 12 cores, designed for efficient enterprise performance and modern data center workloads.
$947.00 Original price was: $947.00.$942.00Current price is: $942.00.
SRVU7 Intel Xeon 6505P processor featuring a 2.20GHz base clock speed and 12 cores, designed for efficient enterprise performance and modern data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRVU7 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon |
| Model | 6505P |
| Base Clock Speed | 2.20GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 4189 |
| Product Line | Xeon Scalable Processor Family |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRVU7 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response