ST300MP0006 Seagate Enterprise 300GB hard drive with 15,000 RPM speed and SAS 12Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
ST300MP0006 Seagate Enterprise 300GB hard drive with 15,000 RPM speed and SAS 12Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
$107.00 Original price was: $107.00.$102.00Current price is: $102.00.
ST300MP0006 Seagate Enterprise 300GB hard drive with 15,000 RPM speed and SAS 12Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST300MP0006 |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 12Gb/s |
| Rotational Speed | 15000 RPM |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST300MP0006 |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response