ST500NM0011 Seagate Constellation 500GB enterprise hard drive with 7200 RPM speed and SATA 6Gb/s interface designed for reliable server and storage environments.
ST500NM0011 Seagate Constellation 500GB enterprise hard drive with 7200 RPM speed and SATA 6Gb/s interface designed for reliable server and storage environments.
$38.60 Original price was: $38.60.$33.60Current price is: $33.60.
ST500NM0011 Seagate Constellation 500GB enterprise hard drive with 7200 RPM speed and SATA 6Gb/s interface designed for reliable server and storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST500NM0011 |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 500GB |
| Interface | SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Rotational Speed | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5-Inch |
| Product Line | Constellation |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST500NM0011 |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response