ST600MM0006 Seagate Savvio 600GB enterprise hard drive with 10,000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage systems.
ST600MM0006 Seagate Savvio 600GB enterprise hard drive with 10,000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage systems.
$53.00 Original price was: $53.00.$48.00Current price is: $48.00.
ST600MM0006 Seagate Savvio 600GB enterprise hard drive with 10,000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage systems.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST600MM0006 |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Rotational Speed | 10000 RPM |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Product Line | Savvio |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST600MM0006 |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response