ST900MP0136 Seagate 900GB enterprise hard drive with 15000 RPM speed, SAS 12Gb/s interface, and 256MB cache designed for high-performance server and enterprise storage environments.
ST900MP0136 Seagate 900GB enterprise hard drive with 15000 RPM speed, SAS 12Gb/s interface, and 256MB cache designed for high-performance server and enterprise storage environments.
$329.00 Original price was: $329.00.$324.00Current price is: $324.00.
ST900MP0136 Seagate 900GB enterprise hard drive with 15000 RPM speed, SAS 12Gb/s interface, and 256MB cache designed for high-performance server and enterprise storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST900MP0136 |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 900GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 12Gb/s |
| Rotational Speed | 15000 RPM |
| Cache | 256MB |
| Sector Format | 512e |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST900MP0136 |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response