ST9500620SS Seagate Constellation.2 500GB enterprise hard drive with 7200 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for reliable server and storage environments.
ST9500620SS Seagate Constellation.2 500GB enterprise hard drive with 7200 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for reliable server and storage environments.
$77.00 Original price was: $77.00.$72.00Current price is: $72.00.
ST9500620SS Seagate Constellation.2 500GB enterprise hard drive with 7200 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for reliable server and storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST9500620SS |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 500GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Rotational Speed | 7200 RPM |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Product Line | Constellation.2 |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST9500620SS |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response