WCVHN Dell 100GB 2.5-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for reliable enterprise storage and improved system performance.
WCVHN Dell 100GB 2.5-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for reliable enterprise storage and improved system performance.
$149.00 Original price was: $149.00.$144.00Current price is: $144.00.
WCVHN Dell 100GB 2.5-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for reliable enterprise storage and improved system performance.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | WCVHN |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 100GB |
| Interface | SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Flash Type | MLC |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | WCVHN |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response