X7PVW Dell 400GB 1.8-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for compact enterprise systems requiring reliable and fast storage performance.
X7PVW Dell 400GB 1.8-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for compact enterprise systems requiring reliable and fast storage performance.
$242.00 Original price was: $242.00.$237.00Current price is: $237.00.
X7PVW Dell 400GB 1.8-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for compact enterprise systems requiring reliable and fast storage performance.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | X7PVW |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 400GB |
| Interface | SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Form Factor | 1.8-Inch |
| Flash Type | MLC |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | X7PVW |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response