Z9100-ON Dell Networking 32-Port Layer 3 managed rack-mountable network switch from the PowerSwitch Z-Series, designed for high-performance enterprise and data center networking.
Z9332F-ON Dell PowerSwitch 32-Port Layer 2/3 managed network switch from the PowerSwitch Z-Series, designed for high-density data center and enterprise networking.
$1,086.00 Original price was: $1,086.00.$1,081.00Current price is: $1,081.00.
Z9100-ON Dell Networking 32-Port Layer 3 managed rack-mountable network switch from the PowerSwitch Z-Series, designed for high-performance enterprise and data center networking.
| Weight | 8 lbs |
|---|
| Product Model | Z9100-ON |
| Product Line | PowerSwitch |
| Product Series | PowerSwitch Z-Series |
| Device Type | Network Switch |
| Management | Managed |
| Layer | Layer 3 |
| CPU Memory | 1GB |
| Number of Ports | 32-Ports |
| Ports Type |
24 x Gigabit LAN RJ-45 2 x 10Gbit LAN SFP+ 2 x Gigabit LAN 1 x Serial (RS-232) RJ-45 Management 1 x USB Type A 2 x Network Stack Device |
| Stacking |
Max. Distance: 9.8\' (3 m) Max. Speed (Full-Duplex): 84 Gb/s |
| Thermal Output | 4391.43 BTU/hr (maximum) |
| Rack Height | 1U |
| Form Factor | Rack-Mountable |
| Operating Temperature | 0 to 50°C |
| Non-Operating Temperature | -40 to 65°C |
| Items Included | Switch Only |
| MPN | Z9100-ON |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Networking Devices > Switches > LAN Switches |
| Weight | 8 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response